Torby na zakupy – warto wiedzieć!

Jeszcze do niedawna w wielu sklepach foliówki, bądź nazywane przez innych zrywki mogliśmy dostać nieodpłatnie. Wraz z rosnącą świadomością na temat szkodliwości składu, długiego rozkładu oraz nieumiejętnego wyrzucania ich przez ludzi sklepy wprowadziły ograniczenia w dostępie do nich. Dziś trzeba zapłacić kilka groszy za sztukę, bądź zaopatrzyć się w swoje torby, najczęściej te z materiału.

Dobrze jest posiadać na temat foliówek kilka niezbędnych informacji. Korzystamy z nich na co dzień, jednak często nieumiejętnie wyrzucamy z wymieszanymi śmieciami, podczas gdy powinny trafić one do specjalnego pojemnika na plastik. Wtedy będą mogły być przetworzone bez żadnej szkody dla środowiska. Pamiętajmy także, by korzystać z nich z głową, to znaczy w sklepie pakować do nich maksymalną ilość produktów – przez to nie marnować pustej przestrzeni i wykorzystywać je ponownie. Mimo wszystko jesteśmy zwolennikami zaopatrzenia się w materiałowe siatki, które zawsze, awaryjnie (na wypadek nieplanowanych zakupów) powinny znajdować się w naszej podręcznej torbie.

Nadmierne stosowanie foliówek powoduje zachwianie naszego naturalnego ekosystemu. Pamiętajmy, że każda reklamówka, wyrzucona poza kontener przeznaczony na plastik rozkłada się prawie 400 lat – bez względu na to, czy nosi ona napis, że jest biodegradowalna. Zainwestujmy jednorazowo w bawełnianą siatkę z designerskim wzorem i przyczyńmy się do ochrony naszego środowiska!