Sprzęty EKO od małego..

Wiadomym jest, że jeśli mamy możliwość urządzenia naszego domu w zgodzie z własnym stylem, a dodatkowo tak, by wszystkie posiadane sprzęty doskonale i w pełni zaspokajały wszystkie potrzeby domowników, bez wahania z tego skorzystamy. W tym miejscu pamiętajmy jednak, aby każdy element dobierany był z głową, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych najbliższych oraz działał w zgodzie z naturą. Zwłaszcza kupowanie sprzętów i wyposażenia pokoju dziecięcego powinno być poddane szczególnej uwadze.

Warto spędzić więcej czasu przy wyborze akcesoriów, by sprawdzić czy nie są przypadkiem one wykonane ze szkodliwych surowców, lub które podczas użytkowania z czasem wydzielą niezdrowe substancje. Przy kupnie zabawek zobaczmy czy na metce lub opisie produktu nie ma informacji o zawartości szkodliwych barwników, plastiku lub nie zostały pokryte silnie oddziaływującym lakierem (najgorszy plastik rozpoznamy po cyfrze 7 umiejscowionej w trójkątnym oznaczeniu na opakowaniu – im mniejsza cyfra w środku trójkąta, tym rodzaj plastiku jest lepszy).

Najlepiej, jeśli chodzi o zabawki, szukać na metkach specjalnego znaku producenta CE – oznacza on, że zabawka przeszła pozytywnie wszystkie testy jakościowe, a jej użytkowanie jest całkowicie bezpieczne dla dziecka i środowiska. Ciekawym, ekologicznym przykładem takiej eko-zabawki jest grzechotka wykonana z materiału wolnego od toksyn – skrobii kukurydzianej. Taką zabawkę możemy bez przeszkód zakopać w ogródku, kiedy przestanie być potrzebna. Rozłoży się ona łatwo i bez zagrożenia dla środowiska.