Recykling w Twoim domu – czyli co ciekawego możesz zrobić samemu

Recykling kojarzy się wszystkim z wielkim zakładem, gdzie najróżniejsze materiały są przetwarzane w inne. Tymczasem podobne przetwórstwo oznacza po prostu przerabianie jednych rzeczy w inne – aby dać im drugie życie i nie pozbywać się czegoś, co jeszcze może się przydać. Ponieważ większość ludzi charakteryzuje się pewnym zbieractwem, wystarczy odrobina wyobraźni, aby przekształcić coś niepotrzebnego w:

1. Domek dla lalek dla naszej córeczki -> Z kartonu, papieru, sklejonych solidnie pudełek – pomalowany prawdziwą farbą i odpowiednio udekorowany domek wcale nie będzie gorszy od wersji kupionej w sklepie. Tym bardziej, że osoby, które mają w domu kilka niepotrzebnych listw, czy drewienek, mogą zmontować drewniany domek – jeszcze ładniejszy i na pewno trwalszy, niż te plastikowe.

2. Kartki świąteczne dla rodziny i przyjaciół -> To może być prawdziwy przebój każdych świąt i wszystkich innych, szczególnych okazji! Własnoręcznie wykonane kartki, czy zaproszenia są naprawdę oryginalne, a ich wygląd zależy jedynie od kreatywności osób je tworzących. I od tego, co mają w domach, i czego użyją, do ich zrobienia. W ten sposób można wykonać również oryginalne albumy na zdjęcia!

3. Najmodniejsze ubrania! -> Wystarczy maszyna do szycia, stare ciuchy i trochę wolnego czasu! Może powstać naprawdę oryginalna i modna odzież! Taka, którą wręczymy komuś w prezencie lub w której sami będziemy chodzić, prezentując wszystkim swój talent. A także fakt, jak bardzo dbamy o środowisko – i że wszyscy mogą postępować w ten sposób! Warto uszyć też wytrzymałą torbę na zakupy, dzięki czemu nie będziemy musieli brać w sklepie kolejnych, foliowych siatek, zanieczyszczających przyrodę

Inspiracja: http://wiewiorka.pl/blog/
Zdjęcie: https://www.flickr.com/photos/jacquedavis/